INTERNSHIP

PELAJAR

TAWARAN PENEMPATAN INTERNSHIP PELAJAR VTO CIAST

Latihan Internship memperuntukkan satu tempoh khusus kepada intern I-031-3 untuk menimba pengalaman secara terancang yang diselia oleh Penyelia di Pusat Bertauliah (PB) Internship. Pengalaman melaksanakan proses dan keperluan Pengajaran dan Pembelajaran (P&P) di PB menjadi objektif utama latihan internship. Komitmen dan kerjasama PB Internship dalam mencapai objektif ini amat diharapkan agar potensi intern dapat digilap ke arah membina ketrampilan yang diperlukan secara menyeluruh.

Sehubungan ini, PB yang menawarkan program Persijilan Kemahiran Malaysia dan telah mendapat pentauliahan dari Jabatan Pembangunan Kemahiran dipelawa untuk menyediakan penempatan latihan internship kepada pelajar VTO CIAST Kampus Shah Alam dan Kampus Satelit.

PB yang berminat DAN memenuhi syarat seperti ketetapan  Kriteria Pusat Bertauliah & Penyelia Internship, boleh membuat permohonan dengan menghubungi pegawai penyelaras atau dengan melengkapkan borang Permohonan Intern VTO I-031-3 CIAST

Maklumat berikut diperlukan bagi tujuan permohonan :

1.  Kod & Nama Program SKM/DKM/DLKM yang telah ditauliahkan dan ditawarkan di  PB
2.  Kemudahan yang ditawarkan kepada intern (sekiranya ada) :
a. Elaun (RM) sebulan
b. Asrama / rumah sewa
c. Pengangkutan
d. Lain-lain (sila nyatakan)
3. Bilangan intern yang boleh ditempatkan di PB mengikut bidang

Penyelaras Internship CIAST Kampus Shah Alam dan Kampus Satelit (kemaskini sehingga November 2020):

KAMPUS NAMA PENYELARAS NO. TELEFON EMAIL
CIAST, Shah Alam En Azmanaruzee bin Abdullah 03-55438200 (samb. 8236) azmanaruzee@ciast.gov.my
CSC ADTEC Bintulu En. Iskandar bin Kamarudin 086-316244 iskandar@ciast.gov.my
CSC-ADTEC Batu Pahat En. Mohd Rizal bin Ahmad@Manap 07-4285636 mohd.rizal@ciast.gov.my
CSC-ADTEC Jerantut En. Abdul Hanif bin Ludin 09-2608231 (samb. 110) abdul.hanif@ciast.gov.my
CSC-ADTEC Melaka Tn. Hj. Mohd Yasir bin Aziz 06-5520692 myasir@ciast.gov.my
CSC-ADTEC Taiping En. Ahmad Hanapi bin Yusof 05-8012471 a.hanapi@ciast.gov.my
CSC-IKBN Kemasik En. Ismail bin Idris 09-8640754 ismail@ciast.gov.my
CSC-IKBN Kuala Langat En. Benie Suparman bin Awang 03-31803094 benie.suparman@ciast.gov.my
CSC-ILP Kepala Batas En. Sarizan bin Saaidon 04-5742399 sarizan@ciast.gov.my
CSC-ILP Kota Bharu En. Mohd Sukri Bin Musa 09-7718992 mohd.sukri@ciast.gov.my
CSC-ILP Marang Pn. Fardila binti Azman Lingam 09-6189061 fardila@ciast.gov.my
CSC-ILP Sandakan En. Azmi Rahman bin Mat Zuini 089-663681 azmirahman@ciast.gov.my
CSC-ILP Selandar Pn. Surinah binti Siron 06-5251876 surinah@ciast.gov.my
CSC-IPG Bandar Enstek En. Adnan bin Ahamad Zamari 06-7979785 adnan@ciast.gov.my
CSC-KPM Bukit Tangga Pn. Noor Azita binti Bakar 04-9221593 noor.azita@ciast.gov.my

JADUAL

DOKUMEN/BORANG

  1. Manual Internship
  2. Carta Aliran PPI
  3. Borang JPK/I031/A
  4. Borang JPK/I031/B
  5. Borang JPK/I031/C
  6. Borang JPK/I031/D
  7. Buku Log Intern
  8. Laporan PPI
  9. Senarai Semak Intern
  10. Senarai Semak Lawatan Internship (Pertama)
  11. Kriteria Pusat Bertauliah & Penyelia Internship
  12. Senarai Semak Pusat Bertauliah
  13. Laporan Kehadiran Bulanan