INTERNSHIP

PELAJAR

TAWARAN PENEMPATAN INTERNSHIP PELAJAR VTO CIAST

Internship memperuntukkan satu tempoh khusus kepada intern I-031-3 untuk menimba pengalamansecara terancang yang diselia oleh Penyelia di Pusat Bertauliah (PB) Internship. Pengalaman melaksanakan proses dan keperluan Pengajaran dan Pembelajaran (P&P) di PB menjadi objektif utama latihan internship. Komitmen dan kerjasama PB Internship dalam mencapai objektif ini amat diharapkan agar potensi intern dapat digilap ke arah membina ketrampilan yang diperlukan secara menyeluruh.

Sehubungan ini, PB yang menawarkan program Persijilan Kemahiran Malaysia dan telah mendapat pentauliahan dari Jabatan Pembangunan Kemahiran dipelawa untuk menyediakan penempatan latihan internship kepada pelajar VTO CIAST Kampus Shah Alam dan Kampus Satelit.

PB yang berminat DAN memenuhi syarat seperti ketetapan  Kriteria Pusat Bertauliah & Penyelia Internship, boleh membuat permohonan dengan menghubungi pegawai penyelaras atau dengan melengkapkan borang Permohonan Intern VTO I-031-3 CIAST

Maklumat berikut diperlukan bagi tujuan permohonan :

1.     Kod & Nama Program SKM/DKM/DLKM yang telah ditauliahkan dan ditawarkan di  PB
2.     Kemudahan yang ditawarkan kepada intern (sekiranya ada) :
a. Elaun (RM) sebulan
b. Asrama / rumah sewa
c. Pengangkutan
d. Lain-lain (sila nyatakan)
3.     Bilangan intern yang boleh ditempatkan di PB mengikut bidang

Penyelaras Internship CIAST Kampus Shah Alam dan Kampus Satelit :

CIAST SHAH ALAM

PIC : AZMANARUZEE BIN ABDULLAH
TEL: 03-55438236
E-MEL :azmanaruzee@ciast.gov.my

CSC ILP MARANG

PIC : Assyirazi Bin Mohamad Amin Rebuan
TEL: 09-6181697 / 09-6189061
E-MEL : assyirazi@ciast.gov.my

CSC  ADTEC TAIPING

PIC : Mohd Suhaini Bin Abdul Majid
TEL: 05-8012471
05-8012600 ext 2202
E-MEL : mohd.suhaini@ciast.gov.my

CSC ILP SELANDAR

PIC : Surinah binti Siron
TEL: 06-5251876
E-MEL : surinah@ciast.gov.my

CSC ADTEC BINTULU

PIC : Iskandar bin Kamarudin
TEL: 03-55438380
E-MEL : iskandar@ciast.gov.my

CSC ILP SANDAKAN

PIC : Azmi Rahman bin Mat Zuini
TEL: 03-55438408
E-MEL : azmirahman@ciast.gov.my

CSC IKBN KUALA LANGAT

PIC : Benie Suparman bin Awang
TEL: 03-31803094
E-MEL : benie.suparman@ciast.gov.my

CSC ILP KEPALA BATAS

PIC : Sha’rani Bin Taib
TEL: 04-5742399
E-MEL : sharani@ciast.gov.my

CSC ADTEC JERANTUT

PIC : Abdul Hanif bin Ludin
TEL: 09-2608231
E-MEL : abdul.hanif@ciast.gov.my

CSC ADTEC MELAKA

PIC : Mohd Yasir bin Aziz
TEL: 06-5520692
E-MEL : myasir@ciast.gov.my

CSC ILP KOTA BHARU

PIC : Mohd Sukri Bin Musa
TEL: 09-7718992
E-MEL : mohd.sukri@ciast.gov.my

CSC ADTEC BATU PAHAT

PIC : Noorajla Bin Abdul Jalil
TEL: 07-4285636
E-MEL : noorajla@ciast.gov.my

CSC IKBN KEMASIK

PIC : Ismail bin Idris
TEL: 09-8640754
E-MEL : ismail@ciast.gov.my

CSC KOLEJ PERTANIAN MALAYSIA

PIC : Noor Azita binti Bakar
TEL: 04-9221593
E-MEL : noor.azita@ciast.gov.my

JADUAL

DOKUMEN/BORANG

  1. Manual Internship
  2. Carta Aliran PPI
  3. Borang JPK/I031/A
  4. Borang JPK/I031/B
  5. Borang JPK/I031/C
  6. Borang JPK/I031/D
  7. Buku Log Intern
  8. Laporan PPI
  9. Senarai Semak Intern
  10. Senarai Semak Lawatan Internship (Pertama)
  11. Kriteria Pusat Bertauliah & Penyelia Internship
  12. Senarai Semak Pusat Bertauliah
  13. Laporan Kehadiran Bulanan